Banner alanı

ÇİNDEN GELEN TOHUMLAR FİLİZLENİR Mİ?

• Konbuyu başlatan iso227
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görüntüleme : 1K

iso227

Administrator
Ticaret puanı - 100%
1   0   0

Bu işi yapmak isteyipte bir çok kişinin aklında soru işareti kalmaması açısından bu gönderiyi yazma gereği duydum. Açıkcası bu konuya tam hakim değilim, hangi tohum nasıl filizlenir bilmediğimden genelde ekme işlemi doğaçlama gerçekleşti. Maymuncuk çiçeği, 2-3 çeşit renkli gül, salatalık, domates, acı süs biberi, küstüm çiçeği gibi tohumlar sipariş verdim. Gül ve maymucuk tohumlarını toprağa dikip her gün sulamama rağmen filizlenmediler. İlk okulda fasulye filizlendirdiğimiz teknikle pamuk içinde filizlendirmeyi denesem de bir gelişme göremedim. Salatalık her koşulda filizlenen ve çabuk büyüyen bir bitki olması nedeniyle ektiğim günün ertesi günü filizlendi. 10 farklı pet bardağa her bardağa 2 tohum düşecek şekilde ektim. Boyları yaklaşık 10 cm ye ulaştığında bahçeme ekerek güneşten korunması için üzerlerine büyük yapraklar koyarak şemsiye görevi görmesini sağladım fakat ertesi gün evde büyüttüğüm için ani güneşe çıkartmaktan ötürü erimiş ve ölmüşlerdi. Biber, domates ve küstüm çiçeğinde ise durum farklı, Domatesler baya arsız gibi büyüdüler baya oldular, biberler de aynı şekilde büyüyorlar. Fotoğraflar bana aittir.
[img=375x500]
[img=262x348]
[img=346x260]