Banner alanı

2. el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

bitcoinhaber

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
2. el telefon alırken siz nelere dikkat ediyorsunuz?

AdLer

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Ben ilk olarak IMEI numarasını kontrol ederim. Cihaz üzerindeki IMEI kodu ile telefon kutusu ve faturadaki kod uyuşuyormu diye kontrol ederim. Bazı kurnazlar farklı cihaz faturası ve kutusuyla cihazı satmaya çalışıyorlar. IMEI sorgulamak için *#06# tuşlanıyor. Bildiğim kadarıyla tüm cihazlarda sorgulama bu şekilde oluyor.

Admin

Administrator
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Hiç ikinci el telefon almadım ama bu imei ve vida olayına dikkat etme fikri mantıklı bencede.

mavirane

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Aldığınız telefon çalıntı olabilir ya da suça karışmış olabilir. Telefonu aldığınız kişinin kimlik numarası ve imzasının yer aldığı telefonu aldığınıza dair bir sözleşme yapın aranızda.

AdLer

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Aldığınız telefon çalıntı olabilir ya da suça karışmış olabilir. Telefonu aldığınız kişinin kimlik numarası ve imzasının yer aldığı telefonu aldığınıza dair bir sözleşme yapın aranızda.
Kesinlikle bu gibi durumlar için de önlem almak gerekiyor. Aslında ikinci el ilanları için bir form gibi bir şey olsa daha mantıklı olur. Bu formu eksiksiz doldurup her iki tarafa da vermek lazım güvence için aynı kaza formu gibi düşünün. Çünkü atıyorum siz cihazı birine satınız alan kişi suça karıştı ve cihaz sizin adınıza kayıtlı olduğu için sistemde ucu size de dokunabilir diye düşünüyorum.

Chan7878

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
İlk olarak imei sonra vidalari birde anlasiliyorsa telefonla ekran caminin arasindaki yapiskan mazemeye bakarim sonradan takilan ekranlarda muhakkak belli oluyor.